liga-krauze-betolli

Publikācija Dienas Bizness – Sekojot idejai: Konstruktoram robežu nav!

Linda Zalāne, 2015. gada 6. oktobris 08:50

Trīs gados ar SIA Betolli konstruktora palīdzību tapuši 600 individuāla dizaina krekli; uzņēmums paplašinājis sortimentu ar dažādiem aksesuāriem
, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

liga-krauze-betolli

Zīmola idejas autore un uzņēmuma īpašniece Līga Krauze DB atzīst, ka, sākot biznesu, viņa ar neticību klausījās pieredzējušu uzņēmēju teiktajā, ka tikai pēc trīs gadiem varētu cerēt uz peļņu. «Tolaik domāju, ka tā nebūs. Es cītīgāk strādāšu un viss būs kārtībā. Pēc gada jau varēšu redzēt darba augļus. Diemžēl optimisms nelīdzēja, jo patiesi tikai pēc trīs gadiem sāku just, ka zīmols kļūst atpazīstams, esmu izcīnījusi vietu šajā nišā. Protams, bizness prasa milzīgu darbu, tostarp arī brīvdienās. Apgrozījums ik gadu pakāpeniski palielinās, pērn tika sasniegti 23 tūkstoši eiro. Šajā gadā ceru uz 20% kāpumu,» atklāj Līga. Uzņēmums kopš pirmās publikācijas DB 2013. gada martā kļuvis bagātāks – ir palielinājies gan pircēju skaits, gan paplašinājusies komanda. Tā ir izaugusi no trijiem līdz pieciem cilvēkiem. Nemainīga gan palikusi Betolli pastāvīgā mājvieta – Talsi, kur izveidots neliels birojs, bet reizi nedēļā uzņēmuma komanda brauc uz Rīgu, lai tiktos ar klientiem.

Tiek galā paši


Sākotnēji uzņēmums bija izveidojis virtuālo kreklu konstruktoru pieaugušajiem, bet jau darbības pirmajā gadā tapa arī konstruktors bērnu krekliem un blūzēm. Līga atzīst, ka bērnu krekli tiek pasūtīti retāk, nekā viņa bija prognozējusi. Parasti tiek veidoti vīriešu krekli, un tas ir tikai loģiski – stiprā dzimuma pārstāvji ir tie, kuriem ikdienā visbiežāk nepieciešams valkāt kreklus, turklāt nereti pirkumus vīriešu vietā veic sievietes. «Bijuši daži gadījumi, kad vienotas krāsu gammas un stila krekli tiek darināti visiem ģimenes locekļiem, arī bērniem. Pieļauju, ka bērnu krekliem lielāks potenciāls būs ārvalstīs, kur iedzīvotājiem ir lielāka rocība, bet es ticu, ka arī Latvijā cilvēki ar augstiem ienākumiem vēlēsies iegūt kreklus savām atvasēm,» prognozē Līga.

Šobrīd uzņēmuma sortiments tiek papildināts ar polo kreklu konstruktoru.

krekls-pec-individuala-dizaina-betolli

krusu-kabatas-lakatins-betolli

betolli-komanda-krekli

aksesuari-betolli

Visu rakstu Konstruktoram robežu nav lasiet 6. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Shopping Cart